Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

4. června 2011 byl krásný slunný den. Na hřišti místní hasiči udili cigáru a po cestě tam se trousili rodiny s dětmi. Hlavně dětem patřil dnešní den, který začal dost překvapivě. Zásahová jednotka AERSOFT pod vedením Vítka Pavlíka se vřítila vozidlem na hřiště. Zneškodnili pana starosty Paseky a odvezli pryč. Po jeho šťastném návratu nic nebránilo rozdat dětem kartičky s očíslováním 13ti stanovišť, kde si mohli vyzkoušet svou hbitost na obráceném kole, rychlost v jízdě na koloběžkách, stabilitu na chůdách, řídící schopnosti na čtyřkolkách, u pana Votoupala na stánku poznávali zvěř, ptáčky a parůžky, stříleli na terč šipky, z pantbolových pistolí i aersofťáckých, zatloukali hřebíčky, běhali v sedmimílových botách, probíhali lanem – i ti nejmenší, prostě všichni byli šikovní a všichni si zasloužili na stanovištích odměnu. Nejvíce byly naše ratolesti nadšeny z trampolíny, která stála ve středu hřiště a byla stále okupovaná nedočkavými zájemci. Děti zářili nejen štěstím, ale i všemi barvami po té, co si nechali namalovat kérku od pana Kučuse. A při příjezdu dukovanských hasičů nebralo veselí konce. Nikdy bych neuvěřila, kolik dětí se vejde do kabiny hasičského vozu a všichni se chtěli svést po hřišti a vymáchat se v rozstříkané pěně!
Ve 14:00 hod. se hřiště připravilo k napínavému zápasu fotbalového utkání mezi svobodnými strýčky a ženatými tatínky, kteří dali do boje vše. Bohužel to nestačilo a mladí hoši vyhráli. Výsledek radši pomineme a jsme rádi, že vše dopadlo bez újmy na zdraví a v přátelském stylu.
Všem, kdo se podíleli na zajištění Dne dětí, zastupitelé děkují za spolupráci.
 
 
 
Při příležitosti Dne dětí zajistila obec pro děti z Horních Dubňan vstupenky na loutkové divadlo Hurvínek, které se konalo v Třebíči v divadle Pasáž. Doufáme, že se dětem představení o ztraceném medvídkovi líbilo a strávili s maminkou a tatínkem příjemnou neděli.

Stránka

Aersoft

Aersoft

Chůze na chůdách

Chůze na chůdách

Stříkání pěny

Stříkání pěny

Děti v pěně

Děti v pěně

Dubňanská strašidýlka

Dubňanská strašidýlka

Zahájení fotbalového utkání

Zahájení fotbalového utkání

Zápas svobodní x ženatí

Zápas svobodní x ženatí

Přetahovaná

Přetahovaná


Stránka