Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

4. června 2011 byl krásný slunný den. Na hřišti místní hasiči udili cigáru a po cestě tam se trousili rodiny s dětmi. Hlavně dětem patřil dnešní den, který začal dost překvapivě. Zásahová jednotka AERSOFT pod vedením Vítka Pavlíka se vřítila vozidlem na hřiště. Zneškodnili pana starosty Paseky a odvezli pryč. Po jeho šťastném návratu nic nebránilo rozdat dětem kartičky s očíslováním 13ti stanovišť, kde si mohli vyzkoušet svou hbitost na obráceném kole, rychlost v jízdě na koloběžkách, stabilitu na chůdách, řídící schopnosti na čtyřkolkách, u pana Votoupala na stánku poznávali zvěř, ptáčky a parůžky, stříleli na terč šipky, z pantbolových pistolí i aersofťáckých, zatloukali hřebíčky, běhali v sedmimílových botách, probíhali lanem – i ti nejmenší, prostě všichni byli šikovní a všichni si zasloužili na stanovištích odměnu. Nejvíce byly naše ratolesti nadšeny z trampolíny, která stála ve středu hřiště a byla stále okupovaná nedočkavými zájemci. Děti zářili nejen štěstím, ale i všemi barvami po té, co si nechali namalovat kérku od pana Kučuse. A při příjezdu dukovanských hasičů nebralo veselí konce. Nikdy bych neuvěřila, kolik dětí se vejde do kabiny hasičského vozu a všichni se chtěli svést po hřišti a vymáchat se v rozstříkané pěně!
Ve 14:00 hod. se hřiště připravilo k napínavému zápasu fotbalového utkání mezi svobodnými strýčky a ženatými tatínky, kteří dali do boje vše. Bohužel to nestačilo a mladí hoši vyhráli. Výsledek radši pomineme a jsme rádi, že vše dopadlo bez újmy na zdraví a v přátelském stylu.
Všem, kdo se podíleli na zajištění Dne dětí, zastupitelé děkují za spolupráci.
 
 
 
Při příležitosti Dne dětí zajistila obec pro děti z Horních Dubňan vstupenky na loutkové divadlo Hurvínek, které se konalo v Třebíči v divadle Pasáž. Doufáme, že se dětem představení o ztraceném medvídkovi líbilo a strávili s maminkou a tatínkem příjemnou neděli.

Stránka

Zneškodnění pana starosty

Zneškodnění pana starosty

Podbíhání pod lanem

Podbíhání pod lanem

Malování kérky panem Kučusem

Malování kérky panem Kučusem

Trampolína

Trampolína

Zatloukání hřebíčků

Zatloukání hřebíčků

Naše mládež

Naše mládež

Jízda na čtyřkolce

Jízda na čtyřkolce

Stánek s myslivostí

Stánek s myslivostí

Kůže zvířat

Kůže zvířat

Jízda na obráceném kole

Jízda na obráceném kole

Příjezd hasičů z Dukovan

Příjezd hasičů z Dukovan

Jízda na koloběžkách

Jízda na koloběžkách


Stránka